All posts by admin

Dni otwarte już za nami

pirat11 i 12 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyły się dni otwarte, na które przybyli przyszli uczniowie klas I wraz z rodzicami. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie, zapoznanie ich z ciekawymi formami i metodami pracy. Dla rodziców była to świetną okazją do zapoznania się z głównymi założeniami szkoły, planami i przebiegiem edukacji.
Na początku spotkania pan dyrektor Bogusław Pituła powitał przybyłych gości, przedstawił najważniejsze informacje na temat szkoły. Na szkolnej świetlicy zaprezentowali się uczniowie klas I-III, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Wystąpiły także szkolne „Szczęściary”, które w rytm muzyki zaprezentowały ciekawe układy taneczne. Zakończeniem atrakcji na świetlicy była zabawa integracyjne w której wszystkie dzieci zamieniły się w śpiewających marynarzy.
Nauczyciele uczący w szkole przygotowali dla uśmiechniętych gości niezwykłe atrakcje. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawach językowych. Interesujące okazały się również warsztaty plastyczne, podczas których dzieci tworzyły kolorowe statki. Każde dziecko, które chciało zostać marynarzem musiało pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej. Zadanie to było sporym wyzwaniem, jednak wszystkim się udało. Dzieci nie nudziły się również podczas zajęć w sali informatycznej. Tablica interaktywna, klocki edukacyjne okazały się doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z robotyką
i informatyką. Rodzice przekonali się, że ich pociecha od najmłodszych lat może rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, mechaniką i robotyką. W sali tej dzieci poznawały również etapy udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć matematyczno-logicznych dzieci musiały zgodnie współpracować w grupie, by odszukać wszystkie listy, jakie zostawił im marynarz Edmund. Naszym małym gościom udało się odkryć tajemnicę marynarza i dzięki pozostawionym wskazówką, odwiedzili szkolną bibliotekę. Zaciekawieni goście zostali zachęceni do aktywnego czytelnictwa. Wyjątkowo atrakcyjne okazały się również doświadczenia chemiczne, które wzbudziły spore zainteresowanie wśród zwiedzających. Kończąc zwiedzanie szkoły każde dziecko otrzymało morski dyplom i słodką niespodziankę.

Joanna Nowak