Daily Archives: 2 października 2017

Małopolska Noc Naukowców

W piątkowe popołudnie uczniowie z klasy IV b i VI a pod opieką p. Iwony Latochy, Iwony Gąsior i p. Agnieszki Gut wyruszyli na Małopolską Noc Naukowców. Odwiedziliśmy wiele szkół, które brały udział. Wszyscy bardzo dobrze bawiliśmy się i w dobrym humorze wróciliśmy do domu. Niektórzy z nas nawet z „Patyczakiem”.

Małopolska Noc Naukowców!

To hasło jest znane chyba już każdemu mieszkańcowi regionu. I fakt ten nikogo już nie dziwi, bo za pasem kolejna, jedenasta już odsłona naszego flagowego wydarzenia, które na przestrzeni lat trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych imprez. Imprez lubianych i cenionych przez uczestników. Czy warto w niej uczestniczyć i czy to może być ciekawe? Naturalnie! Próżno szukać lepszej okazji, aby móc przyjrzeć się pracy naukowców z tak bliska, aby móc zapytać ich o to, o co zapytać na co dzień nie sposób. Tylko w jednym dniu w roku badacze będą tylko do Waszej dyspozycji, odpowiadając na dziwne i jeszcze dziwniejsze pytania. Bez wyjątku!

Zapraszamy do Galerii

I.L.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich chętnych uczniów, ich rodziców i przypadkowych przechodniów. Do egzaminu przystąpili zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. Najlepszy wynik uzyskały klasy Va oraz klasa VI.

Specjalne komisje egzaminacyjne udały się także do pobliskiej galerii handlowej. Po wyjściu z budynku przepytali ze znajomości tabliczki mnożenia przechodniów na ulicy Krakowskiej.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Gratulujemy wszystkim, cieszymy się z tylu rozdanych tytułów eksperta tabliczki mnożenia i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

Koordynatorem akcji była p. Joanna Nowak, Uczniom pod opieką p. Iwony Gąsior dziękujemy za wykonanie plakatów.

J. Nowak