Daily Archives: 6 października 2017

Skrócone lekcje 13.10.2017r.

W piątek 13 października ze względu na Ślubowanie Klas I SP będą w naszej szkole skrócone lekcje.

Lekcje będą rozpoczynać się wg. poniższego harmonogramu:

1.     8:00 – 8:30
  2.     8:35 – 9:05
  3.     9:10 – 9:40
  4.     9:50 – 10:20
  5.   10:25 – 11:05
  6.   11:10 – 11:40
  7.   11:45 – 12:15
  8.    12:30 – 13:00

W tym dniu również klasy I a, I b, II a, III a nie jadą na basen. Odbędą się zajęcia wf.

Ślubowanie klas pierwszych SP

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Polskiej Marynarki Handlowej w Tarnowie ul. Ks. J. Skorupki 9 mają zaszczyt zaprosić RODZICÓW na uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych, która odbędzie się 13 października 2017r. o godz. 16.30.

Zapraszamy serdecznie.

Wycieczka klasy IV b, VI a do Krakowa

Wczesnym rankiem uczniowie z klasy IV b i VI a pod opieką wychowawczyń i p. Agnieszki Gut wyruszyli pociągiem do Krakowa. Tam zwiedzali Ogrody Doświadczeń, gdzie mogli uczestniczyć w  różnego rodzaju doświadczeniach, a następnie każdy miał okazję zjeść przepyszne naleśniki wybierając sobie dowolne składniki. Potem przejechaliśmy tramwajem na Rynek, gdzie zwiedzaliśmy Sukiennice, a następnie odwiedziliśmy Restaurację Mcdonalds. Na sam koniec naszej wyprawy udaliśmy się do Jamy Smoka, a potem w pośpiechu spieszyliśmy się do pociągu. Zmęczeni ale pełni dobrej energii wróciliśmy o 18.10 do domu.

Zapraszamy do Galerii cz.1

I.L.

Klasa II a na warsztatach „Mućka na wypasie”

W czwartek 5 października uczniowie klasy IIa brali udział w warsztatach „Mućka na wypasie” organizowanych przez Muzeum Etnogroficzne w Tarnowie.

Głównym celem spotkanie było ukazanie znaczenia roli zwierząt z życiu ludzi – zarówno w ubiegłym latach i wiekach, a także obecnie oraz zwrócenie uwagi na szacunek, jakim powinniśmy darzyć wszystkie żywe stworzenia.
Zajęcia rozpoczęły się do wspólnego pomalowania krowy. W to zadanie zaangażowani byli wszyscy uczniowie klasy, zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

W części teoretycznej dzieci poznały warunki funkcjonowania zwierząt na wsi (ich przetrzymywanie, żywienie i często ciężka praca). Drugoklasiści poznali zwierzaki od innej strony, oswajając się z ich potrzebami, emocjami, zachowaniami. Zajęcia obaliły wiele stereotypowych spostrzeżeń ze zwierzęciem w tle, przekonując, że zwierzęta hodowlane są istotami odczuwającymi, bystrymi i rzekłoby się inteligentnymi.

W czasie zajęć każde dziecko miało szansę wydoić Mućkę! To była dla wszystkich wielka atrakcja. Dojenie nie było dla naszych uczniów trudne, każdy poradził sobie wspaniale i dodał trochę mleka do wiaderka. Czas spędzony w Muzeum był fantastyczny.

Po zajęciach pomimo zmiennej pogody humory nam dopisywały, bowiem cała klasa wybrała się na pyszne gofry.

To był udany dzień!

Zapraszamy do Galerii