Monthly Archives: Maj 2019

„Aktywna tablica”

Nasza szkoła bierze udział w programie MEN „Aktywna Tablica”. W ramach tego programu otrzymaliśmy dofinansowanie 14 000 zł przy wkładzie własnym 3500 zł, za co zostały zakupione dwa laptopy i dwa monitory interaktywne.

W czasie realizacji tego programu są organizowane spotkania międzyszkolnej sieci współpracy (Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” w Tarnowie) nauczycieli stosujących w nauczaniu technologię informacyjno – komunikacyjną (TIK).

celem współpracy nauczycieli jest przede wszystkim:

1. Dzielenie się przykładami dobrych praktyk, scenariuszami zajęć oraz sposobami realizacji programu „Aktywna tablica”
  2. Analiza osobistych rezultatów, które osiągnęło się dzięki współpracy z innymi nauczycielami w sieci
  3. Tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby szkół uczestniczących w sieci

Scenariusze lekcji:

Boże Narodzenie -J. Nowak

Twierdzenie Pitagorasa – J. Srebro

Graniastosłupy i ostrosłupy – rozwiązywanie zadań – J, Srebro

australia-lad-na-koncu-swiata – J. Nowak

I.L.

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na ostatnie zebranie w tym roku szkolnym, które odbędzie się 15 maja 2019r.

Na godz. 16.30 zapraszamy do klas I – III

na godz.17.00 zapraszamy do klas IV – VIII i 3 Gim.

O godz. 17.30 na świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie Rady rodziców – organizacja Pikniku szkolnego.

Zapraszamy.

Wycieczka do Krakowa

Dnia 24 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna, tematyczna wycieczka Koła Historycznego im. AK do Krakowa.

Celem wycieczki było zwiedzenie stałej wystawy „Kraków – czas okupacji 1939-45”, mieszczącej się   w budynkach byłej Niemieckiej Fabryki Naczyń Emaliowanych Oskara Schindlera.

Ekspozycja ciekawie i nowocześnie  zaaranżowana, wielość eksponatów i opowiadanie przewodnika  przybliżyły  młodzieży historię Krakowa i jego mieszkańców z okresu okupacji oraz dzieje fabryki i uratowanych przez Oskara Schindlera Żydów.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po krakowskiej dzielnicy Kazimierz i zwiedzenie XVII-wiecznej synagogi Izaaka Jakubowicza, do której chłopcy weszli w obowiązkowych jarmułkach i gdzie wszyscy poznali podstawowe zasady religii żydowskiej.

Ostatnim punktem pobytu  w Krakowie było wejście do Krypty Zasłużonych znajdującej się w Kościele Na Skałce.

Zapraszamy do galerii zdjęć.