Festyn rodzinny „Pod Żaglami”

P5250112 [1600x1200].JPGDnia 25 maja 2013 r. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny „Pod żaglami”

Festyn – zorganizowany przez Radę Rodziców pod przewodnictwem p. Pawła Pasiowca i pod opieką p. Anity Kobierskiej – Wrony, przy wydatnej pomocy Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie – przebiegała w ciepłej, rodzinnej atmosferze i obfitował w liczne atrakcje

Na secenie wystapili uczniowie klas I-III z piosenkami i prezentami dla mam z okazji Dnia Matki. Następnie klasa III (pod kierunkiem p. Klaudii Beściak) odegrała przedstawienie pt. ” Brzydkie Kaczątko”, zaś na koniec części artystycznej uczennica klasy IV a Agnieszka Głowacz (pod opieką p. Iwony Golby) zaprezentowała montaż słowno-muzyczny w języku angielskim pt. „Słowik i róża”.

Po części artystycznej chętni uczniowie wzięli udział w zajęciach z robotyki Lego i uczyły się bawiąc klockami Lego. Dzieci, które interesują się muzyką i tańcami, uczestniczyły w konkursie muzycznym „Mam Talent” zorganizowanym przez wychowawczynie klas I-III oraz w pokazie tańca towarzyskiego.

Podczas festynu zostały rozegrane liczne zawody sportowe oraz gry i zabawy tak dla dzieci, jak dla dorosłych przygotowane i poprowadzone przez Klub Młodego Europejczyka oraz naszych nauczycieli wychowania fizycznego – „Tenisowy turniej o Puchar Naptuna”, konkursy rzutów do kosza, żonglowanie, kręgle i przeciąganie liny.

W międzyczasie uczestnicy festynu mogli skorzystać z różnorodnych atrakcji, takich jak przejażdżki na motocyklach oraz kucykach, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina. zaproszeni na festyn strażacy demonstrowali możliwości wozu strażackiego, ku ogólnej radości dzieci. Mamy miały możliwość skorzystania z umiejętności fryzjerskich uczennic Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie.

Do degustacji przygotowano kiełbaski z grilla, bigos, frytki, watę cukrową i lody, napoje oraz cieszące się największym powodzeniem wypieki domowe.

Imprezie towarzyszyła orkiestra grająca popularne i lubiane przeboje.

Festyn zakończyło losowanie nagród w loterii fantowej, w tym nagrody głównej – roweru górskiego, który trafił w ręce uczni klasy Va, Pawła Sroki.

Galeria zdjęć