Wycieczka klasy 4a, 5a i 6b do Krakowa

DSC01607 [1600x1200].JPG27 września 2013 r. odbyła się wycieczka do Krakowa. Wzięli w niej udział uczniowie z klas: IV, V i VI b pod opieką wychowawczyń (p. Iwony Golby, p. Anity Kobierskiej – Wrony i p. Anety Czosnyki).

W programie naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Katedralnego i Katedry Wawelskiej wraz z kryptami, w których pochowani są królowie i królowe Polski oraz słynnym Dzwonem Zygmunta (którego dotknięcie jakoby przynosi szczęście).

Następnie – mocno zaintrygowani legendą opowiedzianą przez sympatyczną panią przewodnik – zeszliśmy do Smoczej Jamy, ciemnawej i wilgotnej, ale pustej przecież groty pod wawelskim wzgórzem, a po wyjściu nad Wisłę, sfotografowaliśmy się z wizerunkiem pradawnego jaszczura.

Potem Szlakiem Królewskim przeszliśmy na rynek, by obejrzeć słynne Sukiennice i Kościół Mariacki. Ciekawe było spotkanie na krakowskim rynku tak wielu mimów, którzy stali przebrani za różne tajemnicze postacie (nie tak całkiem nieruchomo, bo widząc naszą rozradowaną grupę, niektórzy z mimów nawiązywali z nami kontakt – w bardzo zabawny sposób).

Po przerwie obiadowej pojechaliśmy do krakowskiego zoo, w którym mieliśmy okazję obejrzeć wiele gatunków zwierząt, także egzotycznych: ssaków (m.in. słoni i tygrysów), ptaków (np. różowych flamingów i pawi) oraz gadów (boa, anakond i in.).

Wycieczka zakończyła się późnym popołudniem, gdy pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do Tarnowa.

Galeria zdjęć